НАШІ 30. ПОДКАСТ
НАШІ 30. Жива історія – перший історичний подкаст Суспільного про дев'яності для тридцятирічних - ровесників незалежності, – які знають тільки нову Україну і не пам'ятають, якою ця держава була раніше та чого вартувало відновлення незалежності їхнім батькам.
Сергій Жадан
український письменник, перекладач, громадський діяч, фронтмен гуртів Жадан і Собаки та Лінія Маннергейма
ЧУЄШ ГУРКІТ КАСОК? ШАХТАРСЬКІ ПРОТЕСТИ
ЧУЄШ ГУРКІТ КАСОК? ШАХТАРСЬКІ ПРОТЕСТИ
ONUKA
українська музикантка, мультиінструменталістка, авторка пісень, фронтвумен гурту «ONUKA»
ЕКОПРОТЕСТИ ПІСЛЯ ЧОРНОБИЛЯ
ЕКОПРОТЕСТИ ПІСЛЯ ЧОРНОБИЛЯ
САМОПОВЕРНЕННЯ В КРИМ

САМОПОВЕРНЕННЯ В КРИМ
український актор та режисер кримськотатарського походження
АХТЕМ СЕІТАБЛАЄВ
українська співачка кримськотатарського походження, народна артистка України
JAMALA
САМОПОВЕРНЕННЯ В КРИМ. ЕПІЗОД 1
«Без прописки немає роботи, без роботи немає прописки», – чули кримські татари, повертаючись у Крим наприкінці 1980-х після десятиліть депортації. Будинків їм не продають, жити в міста не пускають. В які умови поверталися вони додому? Розповідає Ахтем Сеітаблаєв. 25 хв.
САМОПОВЕРНЕННЯ В КРИМ. ЕПІЗОД 2
Повернувшись на батьківщину на початку 90-х, кримські татари просять у влади землю під житло. Чиновники мовчать або роздають паї «своїм». Тож люди займають пустирі, щоб побудуватись там – але влада кидає на самопоселенців міліцію та війська. Розповідає Ахтем Сеітаблаєв. 25 хв.
САМОПОВЕРНЕННЯ В КРИМ. ЕПІЗОД 3
Як діти кримських татарх знаходили друзів у школі, а дорослі ‒ на роботі. Як разом святкували і Великдень, і Курбан-Байрам. Як навесні 2014-го опинились знова в окупації і що дає надію на повернення батьківщини. Розповидає Jamala. 37 хв.
ІРМА ВІТОВСЬКА
українська акторка театру та кіно, продюсерка, громадська діячка, заслужена артистка України
ЯК УКРАЇНСЬКІ ЖІНКИ ПЕРЕЖИЛИ 90-ТІ
ЯК УКРАЇНСЬКІ ЖІНКИ ПЕРЕЖИЛИ 90-ТІ
Я НЕ ЗЛАМАЛАСЬ. ЕПІЗОД 1
Історія про українських жінок, які не зламались у 90-ті – в часи дефіциту, талонів на продукти і грошової реформи. Бібліотекарки, музикантки та інженерки пішли «човникувати» чи торгувати на базарі. І вижили, ставши сильнішими. 22 хв.
ДЕ ЩЕ ПОСЛУХАТИ
КОМАНДА
Сценаристка: Оксана Олійник.
Журналісти: Тетяна Столярова, Олександра Чернова, Олена Зашко, Анна Єресько, Сергій Захарченко, Наталя Гуменюк, Євген Спірін.
Редакторка і продюсерка: Анастасія Коріновська.
Головна редакторка: Наталя Гуменюк.
Подкаст НАШІ 30. Жива історія виходитиме на ключових подкаст-платформах щотижня з 26 квітня до вересня 2021-го року. Радіоверсія проекту прозвучить на хвилях «Українського радіо».